Materiały i Kolorystyka

Elementy wyposażenia wnętrz wykonane z kompozytów cieszą się rosnącą popularnością. Solid Surface to tworzywo mineralno-akrylowe, które odznacza się doskonałymi parametrami użytkowymi. Ten nowoczesny materiał, składający się w dwóch trzecich z naturalnych minerałów oraz w jednej trzeciej z żywicy akrylowej, gwarantuje nieograniczone możliwości zastosowania.

Podstawowy zakres stosowania konglomeratu Solid Surface to elementy wyposażenia wnętrz, zwłaszcza kuchni i łazienek, blaty kuchenne i moduły umywalkowe. Materiał z powodzeniem może być stosowany również do produkcji lad recepcyjnych, barowych, sklepowych oraz mebli specjalistycznych.

Bogaty wybór grubości, struktur, kształtów i kolorów daje Solid Surface dużą przewagę na rynku i pozwala Klientom stworzyć wymarzone wnętrza.

Materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, szkodliwe Działanie chemikaliów i mikroorganizmów. Ścierając i polerując powierzchnie można jej przywrócić pierwotny wygląd, usunąć uszkodzenia, ubytki i zarysowania.

Materiał bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Nie ulega korozji, utlenianiu i jest odporny na zabrudzenia. Silne zabrudzenia można usunąć przy pomocy wody z dodatkiem detergentu.

Dzięki twardości i zwartości struktury jest odporny na pękanie, brud i bakterie.Termoplastyczne właściwości pozwalają uzyskać dowolny kształt, a specjalne kleje gwarantują jednolite,  niewidoczne spoiny.

Materiał nie pozwala na wnikanie brudu i bakterii – przez co spełnia najsurowsze normy sanitarne, a dzięki temu doskonale sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej: przychodnie, szpitale, banki, hotele, restauracje, toalety, laboratoria. Przyjmuje temperaturę otoczenia, jest niepalny.

Materiał Solid Surface jest bardzo plastyczny w obróbce, poddaje się termoformowaniu cięciu, szlifowaniu itd. Dzięki temu mamy szerokie możliwości produkcyjne. Pigment występuje na całej grubości powierzchni, co sprawia, że przy ewentualnym otarciu lub zniszczeniu nie widać ubytku i różnicy koloru.

Szeroki wybór kolorów i struktur daje duże możliwości projektowe. W ofercie znajdują się zarówno jednolite kolory, jak również wzory charakterystyczne dla kamieni naturalnych. Dzięki temu bazując na materiałach Solid Surface jesteśmy w stanie przygotować szeroką ofertę produktów przeznaczonych do rożnych środowisk i powierzchni.

KOLORYSTYKA

CORIAN 

KERROCK 

STARON