Materiały

Elementy wyposażenia wnętrz wykonane z kompozytów cieszą się rosnącą popularnością. Solid Surface to tworzywo mineralno-akrylowe, które odznacza się doskonałymi parametrami użytkowymi. Ten nowoczesny materiał, składający się w dwóch trzecich z naturalnych minerałów oraz w jednej trzeciej z żywicy akrylowej, gwarantuje nieograniczone możliwości zastosowania.

Podstawowy zakres stosowania konglomeratu Solid Surface to elementy wyposażenia wnętrz, zwłaszcza kuchni i łazienek, blaty kuchenne i moduły umywalkowe. Materiał z powodzeniem może być stosowany również do produkcji lad recepcyjnych, barowych, sklepowych oraz mebli specjalistycznych.

Bogaty wybór grubości, struktur, kształtów i kolorów daje Solid Surface dużą przewagę na rynku i pozwala Klientom stworzyć wymarzone wnętrza.

 

Wieloletnia trwałość

Materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne, szkodliwe działanie chemikaliów i mikroorganizmów. Ścierając i polerując powierzchnie można jej przywrócić pierwotny wygląd, usunąć uszkodzenia, ubytki i zarysowania

Łatwość w czyszczeniu i konserwacji

Materiał bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Nie ulega korozji, utlenianiu i jest odporny na zabrudzenia. Silne zabrudzenia można usunąć przy pomocy wody z dodatkiem detergentu.

Jednolita, zamknięta struktura

Dzięki twardości i zwartości struktury jest odporny na pękanie, brud i bakterie.Termoplastyczne właściwości pozwalają uzyskać dowolny kształt, a specjalne kleje gwarantują jednolite,  niewidoczne spoiny.

Bezpieczeństwo użytkowania

Materiał nie pozwala na wnikanie brudu i bakterii – przez co spełnia najsurowsze normy sanitarne, a dzięki temu doskonale sprawdza się w budynkach użyteczności publicznej: przychodnie, szpitale, banki, hotele, restauracje, toalety, laboratoria. Przyjmuje temperaturę otoczenia, jest niepalny.

Nieograniczone kształty i bogata kolorystyka

W ofercie znajdują się zarówno jednolite kolory, jak również wzory charakterystyczne dla kamieni naturalnych. Dzięki innowacyjnej technologii zastosowanej w materiałach, pigment występuje na całej grubości powierzchni, co sprawia, że przy ewentualnym otarciu lub zniszczeniu nie widać ubytku i różnicy koloru.

Dostępna kolorystyka na stronach producentów:

CORIAN  https://www.corian.uk/-colours-of-corian-r-

STARON https://www.staron.com/staron/pl/colors/colors.do

KERROCK http://www.kerrock.pl/kolorystyka