Oficjalne rozpoczęcie rozbudowy hali produkcyjnej oraz przestrzeni biurowych

Rozbudowa głównej siedziby firmy

Marka KRAUSE DESIGN działa na polskim rynku już ponad 15 lat, w tym czasie osiągnęła pozycję jednego z największych dostawców wykończeń z materiałów Solid Surface w Polsce oraz prężnie działa na rynkach zagranicznych. Zespół Krause to specjaliści z ogromnym doświadczeniem w swojej dziedzinie. W poprzednim roku firma powiększyła się o nową halę produkcyjną w strefie ekonomicznej w Gogolinie. W związku z dynamicznym rozwojem oraz powiększaniem naszego zespołu, pojawiła się potrzeba rozbudowy głównej siedziby firmy.

 

Prace nad nowym projektem inwestycyjnym rozpoczynają się w lutym bieżącego roku. Budowa obejmować będzie powstanie nowej hali produkcyjnej, która będzie połączona z już istniejącymi. Łącznie zakład produkcyjny Krause zwiększy się do blisko 2000 m² powierzchni, na którą będą składały się hale produkcyjne i magazynowe. W związku z rozbudową, obecny nowoczesny park maszynowy zostanie doposażony i wzbogacony. Powstaną też nowoczesne przestrzenie biurowe urządzone według najwyższych standardów i trendów. Oddanie nowej inwestycji do użytku zaplanowane jest na sierpień 2021 roku.

Rozbudowa siedziby firmy Krause w Naroku jest częścią długofalowej strategii rozwoju, która zakłada m.in. ekspansję na nowe rynki zagraniczne oraz rozwój własnych produktów. Rozbudowa zakładu w Naroku to zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu, które spowodują m. in. znaczące skrócenie czasu realizacji zamówień. Inwestycja związana z powiększeniem powierzchni produkcyjnej zakładu, to także 25-30 nowych miejsc pracy dla mieszkańców Opolszczyzny i okolic. Wartość inwestycji to 2 mln zł.